آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی

رده بندی دور سوم لیگ برتر گروه زوج

رده بندی دور سوم لیگ برتر گروه فرد

صفحه نخست > اخبار > مسابقات بین المللی > جام ملت های آسیا > دوپینگ دو بازیکن تیم ملی اردن در جریان رقابتهای جام ملتهای آسیا

دوپینگ دو بازیکن تیم ملی اردن در جریان رقابتهای جام ملتهای آسیا

فدراسیون جهانی فیبا نتیجه تست دوپینگ دو بازیکن اصلی تیم ملی بسکتبال اردن در جریان رقابتهای جام ملتهای آسیا ووهان چین مثبت اعلام نمود.

 

 Capture

 

براساس بررسی های انجام گرفته از سوی کمیته مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی بسکتبال بر روی نمونه های خون بازیکنان حاضر در رقابتهای جام ملتهای آسیا ، نتیجه آزمایش دوپینگ زید الخاص و سوب زوکوف دو بازیکن اصلی تیم ملی بسکتبال اردن مثبت بوده و این بازیکنان از مواد نیروزای غیرمجاز استفاده نموده بودند.

 

شایان ذکر است زید الخاص در جریان بازی اردن با ایران بهترین بازی خود را در این رقابتها ارائه داد و با پرتابهای از راه دور خود در آن مسابقه حیرت همگان را برانگیخت.

 

خبر گزاری ایرنا در این رابطه به نقل از  روزنامه 'الدستور' اردن روزچهارشنبه نوشت: رییس فدراسیون بسكتبال اردن در یك كنفرانس خبری كه روز گذشته در دفتر فدراسیون بسكتبال اردن برگزار شد، این مطلب را بیان كرد.

 

بر این اساس، 'هلال بركات' رییس فدراسیون بسكتبال اردن درجمع خبرنگاران اظهارداشت: فدراسیون بین المللی بسكتبال نتیجه آزمایش انجام شده از دو بازیكن تیم بسكتبال اردن كه در جریان مسابقات قهرمانی مردان آسیا انجام شده است را مثبت اعلام كرده است.

بركات اظهارداشت: 'زید الخص' و 'انفر سوب زوكوف' بازیكنانی هستند كه آزمایش آنها از سوی فدراسیون بین المللی بسكتبال مثبت اعلام شده است.

 

وی در پاسخ به این سوال كه آیا این موضوع رده بندی مسابقات بسكتبال مردان آسیا را تغییر خواهد داد، افزود: در این خصوص باید منتظر تصمیم فدراسیون بین المللی بسكتبال بمانیم.
بیست و ششمین دوره رقابت‎های بسكتبال قهرمانی مردان آسیا مهرماه گذشته در 'ووهان' چین برگزار شد و تیم اردن پس از چین عنوان دوم را به دست آورد. تیم ملی بسکتبال ایران یگانه شکست خود در این رقابتها را در مرحله 1/4 نهایی مقابل اردن متحمل شد و از حضور در نیمه نهایی محروم ماند. تیم ملی ایران با کسب 8 پیروزی و 1 شکست به نا حق به مقام پنجم این مسابقات دست یافت.