آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی

رده بندی دور سوم لیگ برتر گروه زوج

رده بندی دور سوم لیگ برتر گروه فرد

صفحه نخست > اخبار > مسابقات بین المللی > جام ملت های آسیا > جام ملت های آسیا 2015 > توفیق: باید با برنامه ریزی به روزهای اوج بازگردیم

توفیق: باید با برنامه ریزی به روزهای اوج بازگردیم

eweqwe

لحظه به لحظه با جام ملتهای آسیا(165)


 

دبیر فدراسیون بسکتبال اعتقاد دارد که ایران برای بازگشت به جایگاه اصلی خود در آسیا به برنامه ریزی خوبی نیاز دارد.
به گزارش خبرنگار اعزامی فدراسیون بسکتبال؛ علی توفیق که به همراه بهمن سلیمانی نایب رئیس فدراسیون بسکتبال از اواسط جام ملت های آسیا به چانگشای چین سفر کرد، بعد از اتمام رقابت ها گفت: با تمام مشکلاتی که در جریان مسابقات برایمان به وجود آمد، چیزی از شایستگی بازیکنان ایران با مقام سوم کم نشده است. امیدوارم در آینده با یک برنامه ریزی خوب به جایگاه اصلی خود یعنی قهرمانی در آسیا دست یابیم.
وی درباره دیدار مقابل چین افزود: مسائل مختلفی در دیدار مقابل چین وجود داشت. یکی از آنها آسیب دیدگی بازیکنان بود. حامد آفاق بعد از مسابقه ای خوب مقابل کره جنوبی مصدوم شد. او یکی از بازیکنان آماده و با انگیزه ما بود که متاسفانه به دیدار مقابل چین نرسید. جواد داوری دومین بازیکن مصدوم هم یکی از مدافعان خوب تیم بود که با تجربه خود می توانست ریتم بازی را کنترل کند.
** چین از سال 2009 در خواب زمستانی بود
توفیق با تاکید بر اینکه در جایگاه اظهار نظر درباره مسائل فنی نیست و کادرفنی باید در این مورد نظر دهند، گفت: نباید از این نکته غافل شویم که چین هم از سال 2009 تا به حال به یک خواب زمستانی فرو رفته و تمام برنامه ریزی آنها برای کسب سهمیه المپیک در این دوره بود. امیدوارم با حمایت وزارت ورزش و شخص وزیر، برنامه های فدراسیون بسکتبال را محقق کنیم و دوباره به روزهای طلایی خود بازگردیم.
** قرارداد بائرمن تمام شده است
وی در پاسخ به اینکه آیا بائرمن در تیم ملی ایران می ماند؟ گفت: در بازگشت به ایران با تشکیل کمیته ای فنی درباره بائرمن تصمیم گیری می کنیم. هنوز شانس حضور در المپیک باقی مانده، هر چند که تورنمنت های انتخابی سختتر از جام ملت ها است. باید شرایط را بعد از برنامه ریزی برای آن رقابت ها بسنجیم که با همین ترکیب به کار ادامه می دهیم یا فدراسیون راه دیگری را در پیش می گیرد.

وی افزود: قرارداد اولیه بائرمن تا پایان جام ملت ها بود که به پایان رسید. حالا باید منتظر تصمیم بائرمن و فدراسیون بسکتبال باشیم.